Europejski Tydzień Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu

Jak co roku, w pierwszym tygodniu grudnia, w naszej szkole obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. Uroczystość została rozpoczęta przez panią dyrektor Halinę Stanek, która w pięknym przemówieniu zwróciła uwagę na piękno dzieci z autyzmem i wielką siłę jaką możemy im dać we wspólnocie. Akademia przygotowana przez wychowawczynie klas autystycznych przeniosła nas w piękny świat, w którym mają miejsce zarówno dzieci zdrowe jak i autystyczne, oraz uświadomiła nam, że wszyscy razem możemy  w tym świecie funkcjonować. Wspólne śpiewy, taniec, malowanie dłońmi wzbudziły na twarzach dzieci uśmiech oraz wzruszenie wśród wszystkich oglądających a zwłaszcza rodziców. Bardzo dziękujemy wszystkim  za trud jaki włożyli w przygotownie tej uroczystości oraz przbyłym gościom za uświetnienie tego pięknego dnia.