„Czyste powietrze wokół nas”

Akcja pt. „Czyste powietrze wokół nas” w Szkole Podstawowej nr 6 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki to przede wszystkim akcja edukacyjna mająca na celu uświadomienie uczniom  i rodzicom jak ważne jest dbanie o czystość powietrza dla naszego zdrowia. Akcja w szkole trwa od początku września bieżącego roku szkolnego.
W oddziale zerowym zorganizowane zostały zajęcia , podczas których dzieci odkrywały tajemnice powietrza. Poznały też  znaczenie jakości powietrza dla życia ludzi, zwierząt i roślin . Dowiedziały się jaki jest związek pomiędzy  naszym stanem zdrowia, samopoczuciem  i  jakością  powietrza  jakim oddychamy. Przeprowadzono z dziećmi pogadankę na temat źródeł pochodzenia zanieczyszczeń powietrza. Dzieci uczyły się, jak właściwie  segregować śmieci.

Bez powietrza nie można żyć, więc wszyscy powinni dbać o to, by było czyste.

W klasach I-III uczniowie również zapoznali się z problemem zanieczyszczenia powietrza w naszym regionie, przeprowadzono pogadanki, dyskusje, dodatkowo dzieci wykonały prace plastyczne.
Uczniowie klas IV-VIII temat znaczenia czystego powietrza wokół nas omówili na lekcjach przyrody, w ramach podsumowania akcji każda klasa wykonała tematyczny plakat.

Podsumowanie akcji w całej szkole miało miejsce 11 października 2018 roku, kiedy to odbył się uroczysty apel z udziałem pani Dyrektor, mgr Haliny Stanek oraz dyrektora Wydziału Edukacji Józefa Klimka.

Uczniowie klasy „0” razem z uczennicami klasy VI, przygotowali krótką inscenizację. Dziękujemy p. Justynie Zygmunt.