3 maja 1791 roku  Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Uchwalono ją  w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Była to pierwsza konstytucja w Europie, a druga na świecie. Z tej okazji w środę 4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

Uczniowie z klas III, IV, VI, VIII poprzez wiersze, pieśni oraz krótki zarys historii, przypomnieli nam, jak ważny to był dzień w dziejach naszego kraju. Była to również okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, ale też lekcja patriotyzmu, zachęta dla naszych wychowanków aby być dumnymi z tego, że jesteśmy Polakami. Społeczność szkolna uhonorowała ten dzień pięknymi galowymi strojami, kotylionami i biało-czerwonymi chorągiewkami.