Click to listen highlighted text!
W dniu 9 listopada 2022r. odbyła się uroczysta akademia w związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział pani Dyrektor Halina Stanek, pani Wicedyrektor Dorota Bębenek, nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Uczniowie klasy V przedstawili program artystyczny o charakterze patriotycznym.
11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.
Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Do występów przygotowały uczniów: p. E. Juryk i p. A. Moszycka. Na zakończenie uroczystości, pani Dyrektor podziękowała nauczycielkom za piękny występ i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.
Skip to content Click to listen highlighted text!