Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W wielu szkołach w miesiącu lutym odbywają się akademie, prelekcje, konkursy poruszające tą tematykę. W  tym roku, w naszej szkole przewodziło hasło: „Bądź bezpieczny w sieci”. W lutym odbyły się liczne lekcje i pogadanki, ćwiczenia, prezentacje, oraz konkurs. Starsi uczniowie wypełniali też ankiety: „Czy jestem uzależniony od Internetu, komputera i telefonu?”

9 marca klasa VI przygotowała krótką scenkę przestrzegającą nas o skutkach uzależnienia od komputera.  Bardzo dziękujemy naszym młodym aktorom i p. Magdalenie Górowskiej za przygotowanie przedstawienia.

W tym dniu podsumowaliśmy również szkolny konkurs w kategoriach:

I-III – plakat „Dbam o zdrowie i życie- zagrożenia internetowe”

IV-V – plakat lub prezentacja : „Zagrożenia
i uzależnienia internetowe”

VI-VII – prezentacja lub film: „Bądź bezpieczny w sieci”

Uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział, do konkursu przystąpiło 22 plakaty i 11 prezentacji multimedialnych.

W kategorii najmłodszych klas zwyciężyła klasa I, w kategorii klas IV-V zwyciężył „egzekwo” plakat Wiktorii Gwiżdż i plakat Pawła Wietrznego,  a w kategorii klas VI-VII prezentacja Patrycji Zając. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Radzie Rodziców za zakupione nagrody.