Wycieczka do Grybowa – „Stara baśń”

Kto nie lubi rycerzy i baśniowych opowieści? 🙂 Każdy z nas uwielbia czasy królów, dam i rycerzy. I do takich czasów przenieśliśmy się na chwilę w trakcie wyjazdu do Grybowa. Mimo deszczu, było rewelacyjnie. Każda opowieść przewodnika była ciekawa, a bardziej dla nas kształtująca była możliwość dotknięcia wszystkiego. Oby takich wycieczek więcej.

Koleżanko, kolego, chcę Ci coś powiedzieć – kurs na autyzm

Dnia 30 kwietnia wszyscy spotkaliśmy się na nowosądeckim rynku, by wspólnie obchodzić akcję „Zapal się na niebiesko”. Tego dnia było nas dużo. Wszyscy ubrani na niebiesko bawiliśmy się wybornie, mimo że pogoda nie rozpieszczała nas. Tego dnia spotkaliśmy się także z Panem Prezydentem. Było to dla nas bardzo miłe spotkanie.

To 30.04 II kurs na autyzm „koleżanko kolego chcę Ci coś powiedzieć” +wizyta u pana Prezydenta

Sprzątamy świat

Dnia 24 kwietnia braliśmy udział w akcji sprzątania świata. Wszystkim nam zależy, aby nasze otoczenie było czyste, dlatego z workami na śmieci ruszyliśmy w drogę.

Pierniki

Dzisiaj mieliśmy plastyczno-kulinarne zajęcia J. Dekorowaliśmy choinki z piernika. Mniam.

Trochę kultury – Spektakl teatralny „Śpiąca Królewna”

W grudniu byliśmy także na spektaklu teatralnym w MOK-u. Cudoki – Szuroki przedstawiły nam w rewelacyjny sposób adaptację znanej baśni pt.: „Śpiąca Królewna” Wszystko nas szokowało i zachwycało. Dzień był pełen wrażeń.

U Świętego Mikołaja

W tym roku każdy z nas był baaaardzo grzeczny. Dlaczego? Ponieważ był u nas MIKOŁAJ. Ale byliśmy zadowoleni, kiedy ten miły Pan z wielkim worem do nas zawitał. Dziękujemy Hepl You.

Zabawa andrzejkowa

28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Przyszli do nas uczniowie z innych klas. Razem wróżyliśmy, śpiewaliśmy. 🙂

Mała Akademia Folkloru

Bon Kultury MCK Sokół – Mała Akademia Folkloru – na polanie pod kopką, czyli dawne zabawy i zabawki ludowe. kl. specjalne i kl. II

20 listopada 2018 roku pojechaliśmy razem z klasą II do Sokoła na warsztaty plastyczne. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się, jakie są charakterystyczne motywy naszego regionu. Potem malowaliśmy ptaszki. Zabawa była rewelacyjna, zwłaszcza, że nasi koledzy i koleżanki z II klasy nam towarzyszyli i pomagali.

Z wizytą u Państwa Fryców

18 października 2018 roku byliśmy u Państwa Fryców. Było super! Nie tylko pogoda dopisała, ale też humory. J Wspólnie z Panią Bożenką zbieraliśmy owoce, patrzyliśmy na staw z rybami, spędzaliśmy miło czas. Oby takich spotkań więcej.

Nasz nowy przyjaciel Ozzy

Mamy nowego, niezwykłego przyjaciela. To Ozzy- pies- terapeuta, który w ramach prowadzonych zajęć dogoterapii bawi się z nami, uczy nowych umiejętności oraz wesołych sztuczek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

Zajęcia realizowane są w ramach zadania publicznego „Specjalistyczne rehabilitacyjne zajęcia dla dzieci z autyzmem oraz innymi zaburzeniami rozwoju” prowadzonego przez nasze Stowarzyszenie Terapeutów MODUS przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.

Spacery po ogrodzie sensorycznym

W ramach zadania publicznego „Specjalistyczne rehabilitacyjne zajęcia dla dzieci z autyzmem oraz innymi zaburzeniami rozwoju” realizowanego przez Stowarzyszenie Terapeutów „MODUS” z Nowego Sącza dziewięcioro uczniów naszej szkoły w okresie maj- wrzesień 2018 uczestniczyło nieodpłatnie w zajęciach Integracji Sensorycznej. Miały one charakter działań terenowych i odbywały w Ogrodzie Sensorycznym. W trakcie kolejnych spotkań staraliśmy się wspólnie odkrywać jego tajemnice, smaki i zapachy, które zmieniały się wraz z kolejnymi porami roku.
Zadanie realizowane jest przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.