Procedury korzystania z biblioteki szkolnej 2020-21

Procedury korzystania z biblioteki w Szkole Podstawowej nr 6 w roku szkolnym 2020/21

1. Osobą odpowiedzialną za koordynowani bezpiecznego przebywania w bibliotece oraz wchodzenia i wychodzenia do niej przez uczniów jest nauczyciel bibliotekarz.
  2. Nauczycielowi biblioteki zapewnia się środki do dezynfekcji (płyny dezynfekcyjne.
  3. Zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniają konieczny okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach (szczegółowe wytyczne: https://www.gov.pl/web/rozwoj/biblioteki).
  4. W bibliotece może przebywać jeden czytelnik – informację o tym należy zamieścić przed wejściem do biblioteki.
  5. Czytelnia i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników.
  6. Wypożyczenia odbywają się bez wolnego dostępu do półek dla czytelników; zbiory wybiera i podaje czytelnikom wyłącznie nauczyciel bibliotekarz.
  7. Zamówienia można też składać drogą e-mailową z wykorzystaniem dziennika elektronicznego na adres bibliotekarza.
  8. Zwrócone książki powinny zostać odłożone okres minimum 2 dni do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone  półki  na
  9. Odizolowane  egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie włączyć do użytkowania; okres kwarantanny książek w bibliotece wynosi minimum 2 dni.
  10. Po przyjęciu książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
  11. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi.

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy  o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.