Uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły udali się w dniach 29-30.08 na pielgrzymkę do Warszawy.
Głównym celem wyjazdu było oczywiście odwiedzenie i modlitwa przy grobie naszego Patrona – Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Pierwszego dnia po przyjeździe ks. Proboszcz E. Mrożek odprawił w kaplicy Kościoła św. Stanisława Kostki Mszę Świętą. Po Mszy św. udaliśmy się na grób Bł. Ks. Jerzego.

Następnego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Św., którą ks. Proboszcz odprawił w intencji całej społeczności naszej szkoły.
Najbardziej wzruszającą chwilą było spotkanie po Mszy z Ks. Czesławem, wieloletnim przyjacielem Bł. Ks. Jerzego. Z ogromnym wzruszeniem i zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści, która przybliżyła nam historię powołania, posługi oraz męczeńskiej śmierci naszego Patrona.
Zwiedziliśmy również muzeum poświęcone Bł. Ks Popiełuszce. Dzieci złożyły na grobie Bł. Ks. Jerzego kwiaty.

Oprócz miejsc związanych z naszym patronem zwiedziliśmy również:
Łazienki Królewskie,
Grób Nieznanego Żołnierza,
Starówkę,
Pałac Kultury i Nauki
Stadion Narodowy i wiele innych atrakcji.

Uczestnicy pielgrzymki spędzili również trzy godziny w Centrum Nauki Kopernik, gdzie nie tylko świetnie się bawili, ale mieli okazję odkrywać różne tajemnice naszego świata.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem pielgrzymki był Ks. Proboszcz Eugeniusz Mrożek.
Opiekunkami grupy z ramienia szkoły były P. Ania Moszycka oraz P. Dorotka Kośkiewicz.

Absolwenci naszej szkoły, którzy na pielgrzymkę pojechali w nagrodę za czynny udział w życiu parafii, byli pod opieką Pań: Doroty, Kingi i Pauliny.

Zarówno uczniowie jak i absolwenci byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Swoją wdzięczność okazali „śpiewająco” w drodze powrotnej.
Na pewno wrażenia i nauka, którą przywieźli ze sobą, na długo pozostanie w ich sercach i pamięci.