Święto patriotyczne 11 listopada to szczególna data dla Naszych Rodaków, dla Nas Polaków. W tym dniu zakończyła się w 1918r. I Wojna Światowa. Z kolei dla Polski dzień ten oznaczał początek Niepodległości. Polska po 123 latach niewoli odzyskała Niepodległość. Tego dnia musimy pamiętać i czcić bohaterstwo, waleczność oraz męstwo Naszych przodków. Z tej okazji w środę 10-tego listopada w Naszej Szkole odbyła się Akademia. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas: II, III, IV, VII, VIII, którzy przypomnieli nam o patriotyzmie. Podczas uroczystości można było usłyszeć utwory muzyczne takie jak: ,, My Pierwsza Brygada”, ,,Rozkwitały pąki białych róż”, oraz wiersze o tematyce patriotycznej.
O godzinie 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymnu ,, Mazurka Dąbrowskiego” włączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu”.
11 listopada wzieliśmy udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Sączu. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy SP6 oraz Dyrekcja. W Kościele P.W. św. Kazimierza odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, a następnie pod Dębem Wolności – na Plantach został odśpiewany hymn Polski. Poczty sztandarowe przemaszerowały pod pomnik Józefa Piłsudskiego, znajdujący się na Alejach Wolności, aby uczcić pamięć walczących o naszą wolność i złożyć wieńce.