Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić szkoły podstawowe i średnie do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Głównym założeniem konkursu Mistrz Ortografii jest szerzenie zasad prawidłowej pisowni wyrazów wśród uczniów – i nie tylko. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda za pomocą serwisu www.dyktanda.pl. Udzielanie poprawnych odpowiedzi nagradzane będzie punktami.

Dodatkową motywacją do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które tym razem przyznamy nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale również szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie najwięcej punktów.

Aby wziąć udział w konkursie Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła mieć będzie aktywny profil (oraz utworzone klasy i przypisanych do nich uczniów) w Module dla Szkół w portalu www.dyktanda.pl. Założenie oraz prowadzenie profilu jest w pełni bezpłatne, a zarejestrować szkołę może dyrektor lub nauczyciel. Poniżej znajduje się nagranie przeprowadzające przez proces rejestracji szkoły:
https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14.05.2021 r. i potrwa do 13 czerwca 2021 r. Rozgrywany będzie w 5 grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy również nauczycieli), a także w dodatkowej kategorii dla szkół. Nagrody otrzyma stu indywidualnych uczestników (20 najlepszych z każdej grupy wiekowej) oraz 3 szkoły z najwyższym wynikiem. Nagrodami dla uczniów i dorosłych będą wybrane przez nich nagrody rzeczowe o danej wartości, w zależności od zajętego miejsca (przykładowo zdobywcy 1. miejsca z każdej grupy wiekowej będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrodę o wartości do 200 zł). Nagrody dla szkół przybiorą natomiast formę przydatnych pomocy naukowych.
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Poprzednia edycja konkursu Mistrz Ortografii, rozgrywana wiosną 2020 r., spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad osiem tysięcy osób, które wypełniły łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

Wielkość czcionki
Zmień kontrast