Na mapie świata znaleźć można dwie Wyspy Bożego Narodzenia.
Pierwsza, należąca do Australii, leży na Oceanie Indyjskim. Druga, bardziej odległa od ludzkich skupisk, znajduje się na środku Pacyfiku i należy do wyspiarskiego państewka Kiribati. Ta druga w miejscowym języku nosi nazwę Kiritimati (czytaj: kirismas)  – leży niemal na równiku i jest największym atolem na świecie. Wyspa została tak nazwana przez żeglarza i odkrywcę Jamesa Cooka, który dopłynął na nią w przeddzień tego święta. Jednak tym, co jest w niej najbardziej zaskakujące jest informacja, dotycząca znajdującej się tam osady o nazwie Poland. Więcej ciekawych informacji w załączonych prezentacjach naszych uczniów.  Na świąteczne wyprawy marzeń zapraszają uczniowie klasy ósmej: Nikodem Nosal i Daria Nowak. Zobaczcie.

Kiritimati na Pacyfiku – oczami Darii

Wyspa Bożego Narodzenia na Oceanie Indyjskim – oczami Nikodema

Na mapie świata znaleźć można dwie Wyspy Bożego Narodzenia.