W piątek 18 października 2019 r. nasza szkoła wzięła po raz pierwszy udział w Mistrzostwach Nowego Sącza w Szachach Drużynowych, które odbyły się w ramach Igrzysk Dzieci 2019/2020 w budynku Szkoły Podstawowej nr 7. W zawodach uczestniczyli uczniowie urodzeni w 2007 r. i młodsi.

Naszą szkołę reprezentowała 4 osobowa drużyna: Julia Hat, Karolina Słaby, Ewa Iwaniec, Tomasz Kmiecik oraz rezerwowy Jonatan Baziak. Opiekunem drużyny była p. Urszula Antkiewicz. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze. Walka trwała do ostatniej partii. Po kilkugodzinnych zmaganiach otrzymaliśmy dyplom za zajęcie VI miejsca!

Warto podkreślić, że nasza szkoła jest w gronie zaledwie kilku nowosądeckich szkół podstawowych, które wystawiły do turnieju szachowego swoje drużyny (na 16 szkół publicznych oraz 6 niepublicznych).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i wytrwałości!

Zapraszamy chętnych uczniów na zajęcia szachowe w szkole!